Seat Leon - duke filluar nga 38 Euro/ditë


Dizajni është i bazuar në konceptin Salsa të Seat dhe nuk ka ndryshuar shumë që nga prototipi Seat Leon i ekspozuar në Gjenevë. Ajo që në një shikim të parë, për shkak të derës së fshehur prapa, duket si një Coupe është në fakt një makinë sportive me pesë dyer. Paqyrat pasqyrojnë direkt me veshje me dërras të derës e bëjnë makinën të duket larg të zakonshmes. Krahasuar me gjeneratën e mëparshme makina është rritur, kjo është 131 mm më të gjatë dhe 26 mm më të gjerë, duke e bërë më të gjerë në pjesën e brendshme.

Dizajn i brendshëm i Seat Leon reflekton aspiratat sportiv të jashtme. Pulti është i thjeshtë, përbëhet nga të linja të pastra dhe të prepa, kilometrazhi është i bardhë me hala të kuqe. Vendet janë të rehatshme dhe të ofrojë mbështetje të mirë nëpër kthesa. Pjesa e brendshme është shumë e gjerë, dhe kjo nuk duhet të jetë një problem për pesë persona të rrinë rehat. Kapaciteti i bagazhit është rritur në 341 litra në krahasim me gjeneratën e mëparshme.

Seat Leon  është e disponueshme me kamio automatike si dhe me kamio manuale. Hapsirë e mjaftueshme për 5 persona, radio, CD Mp3, airbag, ajër i kondicionuar, 5 dyer, ABS, si dhe nje hapsirë e mjaftueshme për bagazhet tuaja, ngjyrë zezë.

 

 

  • Emer
  • Mbiemer
  • Numer Kontakti
  • Email
  • Mesazh
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com